Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мета: Референдумот на 25 април ќе биде триумф над олигархијата, Албанците ќе гласаат за достоинство

„Референдумот на 25 април ќе ја урне олигархиската клика, која веќе подолго време ги  мами Албанците. Нивниот ужас е јавната определба на претседателот на Републиката во одбрана на Уставот и слободното гласање. Затоа, со лаги оркестрирани од главниот олигарх и јавно објавени во медиумите заробени од него, тие се обидуваат да го спречат претседателот да ја извршува својата уставна должност за заштита на слободно дадениот глас на албанските граѓани, што е нивна моќ и иднина“, напиша Мета на Фејсбук.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close