БалканДописници Свет

Мета: Одлуката за мое разрешување е да се оттргне вниманието од изборниот криминал

Албанскиот претседател Илир Мета, на првата средба со новинарите по одлуката на законодавниот дом за негово разрешување, тоа го оцени како „последна претстава на монистичкиот парламент“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close