БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мета: Нема да прифатам никаква закана по државните и националните интереси

Ги уверувам сите албански граѓани дека ќе продолжам да ги извршувам своите должности со максимална државна и уставна одговорност и нема да прифатам во ниту еден момент да бидат под закана државните и националните интереси на Република Албанија од кое било лице кое го злоупотребува делегираното овластување од албанскиот народ, порача денеска албанскиот претседател Илир Мета.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close