БалканДописници СветСвет.Слајдер

Мета и Ким се ракуваа, но седеа на оддалеченост на воената вежба во Тирана

По неколкуте недипломатски изјави што тој ги упати на адреса на американската амбасадорка Јури Ким, денеска за првпат албанскиот претседател Илир Мета, се најде на исто место со амбасадорката и се ракуваше со неа. Тие присуствуваа на активност што е дел од големата воена вежба „Defender Europe 2021“, што се одржа на плоштадот „Мајка Тереза“ во Тирана, каде, сепак, очигледно беше растојанието на кое беа седнати, а ги раздвојуваше премиерот Еди Рама

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close