БалканДописници Свет

Мета го врати Изборниот законик на повторно разгледување и побара мислење од Венецијанската комисија

Албанскиот претседател Илир Мета денеска ја потпиша уредбата со која на повторно разгледување во Парламентот го враќа Изборниот законик усвоен со измени без постигнат консензус од сите страни, јави дописничката на МИА од Тирана.

Back to top button
Close
Close