БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мета бара Владата итно да ги рефундира средствата на граѓаните кои се лекувале во домашни услови и нова анти-ковид стратегија

Албанскиот претседател Илир Мета побара од Владата да им ги рефундира средствата кои граѓаните ги потрошиле во текот на лекувањето од Ковид-19 во домашни услови и да обезбеди бесплатни лекови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close