Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мета бара итни мерки за спречување катастрофа со Ковид -19

Албанскиот претседател Илир Мета, во писмото до премиерот Еди Рама, министерката за здравство Огерта Манастирлиу и првиот параментарец Грамоз Ручи оценува дека „ситуацијата оди кон катастрофа која треба навремено да се спречи“

Back to top button
Close
Close