0_Магазин.ПорталЗанимливости

Место за патување во вселената со Џеф Безос продадено за 28 милиони долари

Тоа ќе биде првиот туристички вселенски лет на компанијата „Блу Ориџин“ на Џеф Безос, што е закажан за 20 јули, на годишнината од слетувањето на Аполо 11 на Месечината.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close