0_Спорт.ПорталФудбал

Меси за прекинатиот натпревар против Бразил: Ова е катастрофа

Капитенот на аргентинската репрезентација Лионел Меси ја обвини бразилската страна за заткулисни игри поврзани со прекинатиот натпревар што во неделата вечер требаше да се одигра во Сао Паоло во рамки на јужноамериканските квалификации за Мундијалот 2022.

Back to top button
Close
Close