0_Спорт.ПорталФудбал

Меси во ПСЖ ќе игра во дресот со број 30

По неговото заминување од Барселона, Меси официјално има нов клуб, а со тоа и нов број. Аргентинецот, на теренот за францускиот гигант одбра да го носи дресот со број 30.

Back to top button
Close
Close