0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Меси повторно тренира со Барса (видео)

Аргентинецот се појави на тренинг базата и ќе учествува на денешниот тренинг.

Барселона, 7 септември 2020 (МИА) – Суперѕвездата на Барселона, Лионел Меси, повторно тренира со тимот. По цел месец контрадикторни информации, според кои Меси остана тука и го напушти каталонскиот гигант, денес се чини дека сагата конечно заврши.

Аргентинецот се појави на тренинг базата и ќе учествува на денешниот тренинг.

Крајот на приказната изгледа среќен, бидејќи Меси сè уште останува во Барселона, но за навивачите на тимот остана горчината дека одлуката е задолжителна.

Самиот Меси издаде соопштение во кое објасни зошто ќе продолжи да го носи дресот на тимот, под водство на Роналд Куман.

Таг
Back to top button
Close
Close