0_Спорт.ПорталФудбал

Меси, Пике и Бускетс не се во составот на Барселона за дуелот со Ибица

Лионел Меси, Жерар Пике и Серхио Бусктест ќе го пропуштат вечерашниот натпревар од 1/16 финалето на Купот на Шпанија против Ибица.

Барселона, 22 јануари 2020 (МИА) – Лионел Меси, Жерар Пике и Серхио Бусктест ќе го пропуштат вечерашниот натпревар од 1/16 финалето на Купот на Шпанија против Ибица.

Каталонскиот клуб објави дека со одлука на стручниот штаб, тројцата играчи добија одмор.

Натпреварот Ибица – Барселона ќе почне вечер во 19 часот. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close