0_Sport,PortalFutboll

Mesi me gol të 39-të rekord për Argjentinën në ndeshje zyrtare

– Reprezentacioni i Argjentinës mbrëmë luajti kundër Kilit dhe u shënua rezultat 1:1 në xhiron e parë të fazës së grupeve në Kupën e Futbollit të Amerikës. Rezultatin e hapi kapiteni i Argjentinës Lionel Mesi në minutën e 33-të, i cili shënoi me gjuajtje direkte nga gjuajtja e lirë.

Back to top button
Close
Close