Дописници МКДОпштински вести

Месец на македонски стари филмови во Струмица

Кафе барот „Нагоре“, во соработка со Здружението за развој на културата и заштита на културното наследство „Контекст - Струмица“ и Кинотека на Северна Македонија месец ноември ќе го посвети на старите македонски филмови, кои се дело на браќата Манаки и режисерот Кирил Ценевски, соопштија денеска организаторите.

Back to top button
Close
Close