Дописници МКДОпштински вести

Мерната станица во Струмица повторно ќе го мери загадувањето на воздухот до крајот на годината

Станицата за мерење на загаденоста на воздухот во Струмица, поставена во кругот на болницата, повторно ќе биде ставена во функција до крајот на годината, информираат од Општина Струмица, откако Еколошкото здружение „Здрава котлина“ побара вчера итно да биде ставена во функција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close