0_Македонија.ПорталОпштество

Мерко: Без разлика што концесиите се истечени, платформите на крајбрежјето се единствена „понуда“ за туризмот во Струга

Градбите се легални, но концесиите им се истечени, вака градоначалникот Рамиз Мерко вечерва го објасни случајот со платформите на струшкото крајбрежје кои, според него, вчера не се рушеа, туку доброволно се отстрануваа, во согласност со сопствениците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close