Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Мерките против пандемијата ги намалиле заразните болести за повеќе од една третина

Подобрата хигиена и намалениот физички контакт за време на пандемијата на Ковид-19 доведоа до сериозен пад на други заразни болести, покажуваат податоците на институтот Роберт Кох.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close