БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мерки на грчката Влада во износ од 42,7 милијарди евра за поддршка на економијата за периодот 2020-2022 година

Мерките кои грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис ги соопшти во саботата за време на неговиот говор на Меѓународниот саем во Солун, денеска детално ги објаснија министерот за финансии Христос Стајкурас и неговите заменици, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close