BallkanBallkan.Portal

Merkeli dhe Makroni do të udhëtojnë në Stamboll në bisedime për emigrantët

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan deklaroi se liderët e Gjermanisë dhe Francës do të udhëtojnë për në Stamboll javën e ardhshme në negociata për krizën e emigrantëve, publikuan sot mediatr lokale.

Stamboll, 10 mars 2020 (MIA) – Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan deklaroi se liderët e Gjermanisë dhe Francës do të udhëtojnë për në Stamboll javën e ardhshme në negociata për krizën e emigrantëve, publikuan sot mediatr lokale.

“Të martën e ardhshme do të takohemi në Stamboll me kancelarten gjermane Angela Merkel dhe presidentin francez Emanuel Makron”, theksoi Erdogani para gazetarëve gjatë kthimit nga Brukseli. ar/

Таг
Back to top button
Close
Close