ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Меркел: Жените се несразмерно погодени од пандемијата

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска предупреди дека поради пандемијата со Ковид-19 постои ризик од успорување на напредокот постигнат во родовата рамноправност, бидејќи жените повеќе се грижат за децата за време на карантинот и поголема е веројатноста дека ќе извршуваат поризични работи

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close