ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Меркел во вторник ќе се сретне со Тихановскаја

Германската канцеларка Ангела Меркел во вторник ќе се сретне со лидерката на белоруската опозиција, Светлана Тихановскаја, соопшти денеска портпаролот на германската Влада.

Back to top button
Close
Close