ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Меркел в петок ќе ја посети кралицата Елизабета

Германската канцеларка Ангела Меркел ќе ја посети кралицата Елизабета во замокот Виндзор за време на нејзиниот престој во Велика Британија оваа недела, соопшти денеска Бакингемската палата.

Back to top button
Close
Close