ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Меркел: Визијата на Унгарија за иднината на ЕУ е сериозен проблем

Германската канцеларка Ангела Меркел смета дека визијата на Унгарија за иднината на Европската унија е „сериозен проблем“ затоа што значително се разликува од другите членки.

Back to top button
Close
Close