ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Меркел: Треба да се направи се за да се постигне трговски договор меѓу ЕУ и Велика Британија

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека треба да се направи се за да се постигне трговски договор меѓу Европската унија и Велика Британија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close