0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Меркел со порака до Рохани: Иран треба да испрати позитивни сигнали за нуклеарниот договор

ДПА го пренесува портпаролот Штефан Зајберт, дека Меркел му пренела на Рохани дека е „крајно време Иран да испрати позитивни сигнали за да изгради доверба и да ги зголеми шансите за дипломатско решение“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close