ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Меркел со покраинските лидери ќе разговара за заострување на епидемиските мерки

Во услови на зголемен број новозаразени во Германија и зачестените повици до Владата да преземе поодлучни чекори и активности, канцеларката Ангела Меркел закажа состанок со сојузните покраински лидери на кој ќе разговара за заострување на епидемиските мерки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close