ЕвропаЕвропа.Портал

Меркел: Се наоѓаме во многу сериозна фаза на пандемијата

Германската канцеларка Ангела Меркел упати денеска апел до граѓаните дека е неопходно да се направи се, за да се спречи неконтролираното ширење на коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close