Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Меркел сака од 8 март во Германија да се ублажат некои епидемиолошки мерки

Германската канцеларка Ангела Меркел на утрешната нова средба со премиерите на 16-те германски покраини, ќе предложи од 8 март да се ублажат ограничувањата за социјални контакти во земјата, се наведува во предлог одлуката што ќе им биде понудена на разгледување и усвојување на шефовите на германските региони.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close