0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Меркел: Разговорите со САД за „Северен тек 2“ одат во добар правец

Германската канцеларка Ангела Меркел, денеска, по средбата со американскиот претседател Џо Бајден на самитот Г7 во Англија изјави дека разговорите со САД за гасоводот „Северен тек 2“ напредуваат добро.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close