0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Меркел: Протерувањето е само уште еден чекор назад од владеењето на правото во Русија

Протерувањето на германскиот дипломат од Москва е само уште еден чекор назад од владеењето на правото, е оценката на германската канцеларка Ангела Меркел, која ја искритукува денешната одлука на руските власти да протера тројца ЕУ дипломати.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close