Svet.SlajderСветСвет.Портал

Меркел: Потребна е заедничка стратегија за Русија и Кина

Германската канцеларка Ангела Меркел вечерва ја истакна важноста на мултилатерализмот во соочувањето со предизвиците, што, како што изјави, беше потврдено од сегашната пандемија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close