ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Меркел: Постојните мерки нема да бидат доволни за земјата да ја помине зимата

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска им соопшти на своите сопартијци дека постојните ограничувачки мерки во Германија нема да бидат доволни за земјата да ја преживее зимата, изјавија учесниците на состанокот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close