0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.Портал

Меркел: Подготвени сме да разговараме за методологијата на преговорите со ЕУ

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска во Загреб изјави дека нејзината земја е подготвена да разговара за тоа што би можело да се промени во методологијата за преговори во процесот на проширување на ЕУ.

Back to top button
Close
Close