ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Меркел по Самитот на ЕУ: Има уште недовршени работи

Германската канцеларка Ангела Меркел по завршувањето на Самитот на Европска Унија во Брисел побара што побрзо да се овозможи оперативност на заедничкото финансирање на ЕУ, што по ветото на Унгарија и на Полска, беше одблокирано на состанокот на лидерите на земјите-членки на Унијата

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close