ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Меркел: Од 10.000 до 40.000 локален персонал во Авганистан имаат право да бидат евакуирани во Германија

Германија проценува дека се уште има меѓу 10.000 и 40.000 локален персонал кои работат за развојни организации во Авганистан и кои имаат право да бидат евакуирани во Германија, доколку мислат дека се загрозени, изјави денеска германската канцеларка Ангела Меркел.

Back to top button
Close
Close