ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Меркел: Очекуваме продолжение на дијалогот со САД за „Северен тек 2“

Сигурно е дека ќе има натамошни разговори за „Северен тек 2 “ со САД, изјави Меркел пред новинарите по денешниот самит на лидерите на ЕУ, пренесуваат британските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close