ЕвропаЕвропа.Портал

Меркел на средба со експерти за актуелната ситуација со Ковид-19

Германската канцеларка Ангела Меркел, пред денешниот состанок со претставници на покраините, одржи средба со експерти, меѓу кои биле вирологот Кристијан Дростен и шефот на Институтот „Роберт Кох“ Лотар Вилер, со цел да се советува околу продолжување на рестриктивните мерки против Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close