ЕвропаСвет.Слајдер

Меркел најави нови мерки ако не се стабилизира бројот на новозаразени лица

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска најави нови рестриктивни мерки доколку бројот на новозаразени со Ковид-19, што е во пораст, не се стабилизира за десет дена

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close