Svet.SlajderЕвропа

Меркел на 15 јули ќе го посети Вашингтон

Германската канцеларка Ангела Меркел на 15 јули ќе има средба со американскиот претседател Џо Бајден во Вашингтон за да ги потврди длабоките билатерални односи меѓу двете земји, објави во петокот портпаролката на Белата куќа, Џен Псаки

Back to top button
Close
Close