ЕвропаСвет.Слајдер

Меркел: Мислев дека нема да го доживеам обединувањето на Германија

По повод 30-годишнината од повторното обединување на Германија, германската канцеларка Ангела Меркел даде необично интервју - за седум новинари, главни уредници на весници од истокот на земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close