Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Меркел, Макрон и Зеленски повикаа на повлекување на руските трупи од границата со Украина

Ангела Меркел, Емануел Макрон и Володимир Зеленски денеска повикаа на повлекување на руските сили од границата со Украина и на смирување на тензиите во регионот, соопшти германската Влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close