0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Меркел и Трамп разговараа за Иран, Ирак и Либија

Американскиот претседател Доналд Трамп и германската канцеларка Ангела Меркел разговараа за „напнатата ситуација во врска со Иран и Ирак“, соопшти портпаролот на германската влада Стефан Зајберт.

Берлин, 8 јануари 2020 (МИА) – Американскиот претседател Доналд Трамп и германската канцеларка Ангела Меркел разговараа за „напнатата ситуација во врска со Иран и Ирак“, соопшти портпаролот на германската влада Стефан Зајберт.

– Тие исто така разменија мислења и за актуелната ситуација во Либија и политичките напори за решавање на конфликтот во таа земја. Тие се согласија да останат во контакт за ова прашање, рече Зајберт. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close