СветСвет.Портал

Меркел и Меј апелираат на воздржаност на САД и Иран

Германската канцеларка Ангела Меркел и британската премиерка Тереза Меј денеска апелираа до САД и Иран на воздржаност и деескалација

Back to top button
Close
Close