0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Меркел и Макрон на состанок во Берлин за европската политика и за пандемијата

Германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон денеска ќе разговараат на работна вечера во Берлин за пандемијата на коронавирусот, економското закрепнување, мигрантите и односите со Турција и со Русија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close