EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Merkel: Gratë janë të goditura në mënyrë joproporcionale nga pandemia

Kancelarja gjermane, Angela Merkel sot paralajmëroi se për shkak të pandemisë me Kovid-19 ekziston rreziku nga ngadalësimi I përparimit të arritur në barazinë gjinore, sepse gratë më shumë kujdesen për fëmijët gjatë karantinës dhe më të mëdha janë gjasat që ato të kryejnë punë më të rrezikshme.

Back to top button
Close
Close