EvropëEvropë.Portal

Merkel: Gjermania nuk do të tolerojë protesta antisemitike

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka paralajmëruar se Gjermania nuk do të tolerojë protesta antisemite. Deklaratat e kancelares gjermane erdhën pas protestave jashtë sinagogave, në të cilat protestuesit brohorisnin parulla anti-hebreje dhe digjnin flamuj izraelitë mes përshkallëzimit të konfliktit në Lindjen e Mesme.

Back to top button
Close
Close