0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Меркел ги повика САД да го отворат пазарот за вакцини и да дозволат извоз

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска го повтори своето противење на укинувањето на заштитата на интелектуалната сопственост за вакцините против коронавирус и ги повика САД да го отворат „пазарот“ и да дозволат извоз на вакцини и нивните состојки.

Back to top button
Close
Close