Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Меркел ги повика граѓаните да истраат и покрај локдаунот и проблемите со вакцините

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска, во интервју за јавниот радиодифузер АРД, ги повика граѓаните да истраат и покрај актуелните тешкотии со локдаунот и испораките на вакцини.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close