Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Меркел: Германската влада врши притисок да му се обезбеди медицинска помош на Навални

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изрази загриженост во врска со здравствената состојба на рускиот опозициски политичар Алексеј Навални.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close