ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Меркел: ЕУ е за разговор со НАТО и Вашингтон за извозот на оружје во Турција

Лидерите на ЕУ имаат намера да разговараат со сојузниците на НАТО и Вашингтон за извоз на оружје во Турција, изјави денеска германската канцеларка Ангела Меркел, откако Грција повика на воведување ембарго за вооружување на Анкара.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close